Tréningový program

Čavči Mňauči,

Som rád, že sa zapájaš do Rysovačky s Mukim (ďalej len RSM) a tento rok plánuješ spraviť najlepšiu formu. Diéta bude základ, ale bez tréningu by si sa tiež veľmi ďaleko nedostal. Áno , je veľká pravda, dokážeš schudnúť aj bez cvičenia, ale stratíš pritom aj viacej svalov a jednoznačne sa nebudeš cítiť tak dobre, ako keby si aj cvičil.

Cvičenie ti pomôže udržať čím najviac svalovej hmoty a ak si aj nováčik, dlhšie si necvičil, máš väčšiu nadváhu, vybudovať novu svalovú hmotu.
Na začiatok ti chcem povedať, že je úplne v poriadku ak budeš nasledovať svoj vlastný tréningový program a z RSM si zoberieš len motiváciu a nutričnú časť.

Je to úplne fajn, každý sme rozdielny a na každého funguje niečo iné.
Ak však program nemáš alebo chceš skúsiť niečo iné, tak ponúkam ti dve možnosti.

3-dňový tréningový program

4-dňový tréningový program

3-dňový, je zameraný na tri tréningy celého tela, s tým, že sa pravdepodobne hodí pre niekoho kto začína, alebo ešte nevybudoval základy, alebo si chce znova opracovať techniku. Ale kľudne ho môžeš robiť aj keď už cvičíš dlhšie ale stále robíš drep napr. s 50 kg, tlačíš na lavičke 60-70 kg a máš problém spraviť 2-5 zhybov s vlastnou váhou.

4- dňový je zameraný na 2x tréning vrchu tela a 2 x tréning spodku tela. Je vhodnejší pre niekoho, kto rád trénuje o čosi viacej, kto ma problém s tým, že tri dni je málo, kto je viacej pokročilý a má o čo si viacej času. V tomto sa dostane jednotlivým svalovým partiám o čosi viacej pozornosti.

Po vyplnení nasledujúcich údajov ti oba programy budú ZADARMO zaslané na tvoj email aj s podrobným vysvetlením. Klikni Stiahnúť tréningový plán ZADARMO. Ak email nevidíš, skontroluj prosím priečinok SPAM.


Ak sa ti tréning páči, hod vo videjku lajk, sharni ho s kamošom

Zoznam jednotlivých cvikov, forma ich prevedenia.

 

DREP

 

 

MŔTVY ŤAH

 

 

 

 

PRÍŤAH ČINKY V PREDKLONE

 

 

 

KRČENIE RAMIEN S VČ.

 

 

TLAK VEĽKEJ ČINKY NA RAMENÁ

 

 

 

UPAŽOVANIE S JEDNORUČKAMI

 

 

 

RUMUNSKÝ MŔTVY ŤAH

 

 

 

 

HIP THRUST

 

 

 

 

VÝPADY

 

 

FACEPULLS

 

 

varianta

 

Ak nedokážeš spraviť zhyb, začni so sťahovaním kladky

 

 

ZHYB

 

 

 

 

ZDVÝHANIE NôH VO VISE

 

+

 

LÝTKA

 

 

Otázka č.1 Ktorý program je lepší?
Odpoveď: Oba sú skvelé, ale závisí od toho koľko máš času, aký si skúsený. Ak môžeš cvičiť len 3 krát týždenne, tak zbytočne ti budem hovoriť, že rob 4 dňový. A taktiež ak si ešte nikdy necvičil, tak pravdepodobne 4-dňový nebude pre teba najideálnejší.

Otázka č.2 Kedy je najlepšie cvičiť?
Odpoveď: Vtedy keď máš čas