O Mne

O Mne

Volám sa Marián Chrást, pochádzam z Partizánského, rád varím a som zástancom fitness a zdravého životného štýlu. Ale nebolo tomu tak vždy. Nevyzeral som tak, ako vyzerám teraz. Hlavne počas štúdia na vysokej škole, kde som pribral dobrých 30 kíl. Môj deň sa točil len okolo hrania počítačových hier a jedenia všetkého, čo mi prišlo pod ruku. Či to boli dva balíky čipsov, 300 gramová čokoláda alebo pizza. Nerobil som rozdiely 😀 O optimálnom, “zdravom ” stravovaní som vedel pramálo. Nevravím, že som necvičil vôbec, ale bolo to veľmi nepravidelné a jedol som neprimerane mojej úrovni fyzickej aktivity. Žral som ako divočák a takmer som sa nehýbal.

Skúsil som rôzne diéty, ktoré zaručovali výsledky ale mohol som jesť len suchý chleba a piť len čistú vodu. Každé kilo, ktoré som schudol som pribral naspať ešte aj s niečim navyše. Stále som hľadal nejakú skratku, nejakú diétu, pri ktorej nebudem musieť vôbec nič obmedziť. Nechcel som si uvedomiť, že vyvážená strava a aktívný životný štýľ je to jediné čo je udržatelné. Diéta musí býť dlhodobo udržateľná. Nesmieme sa počas nej cítiť ako by sme každu chvíľu šli niekoho zavraždiť. Diéta je niečo, čo ma podporiť náš životný štýl, našú fyzickú aktivitu, má nám do života prinášať radosť a pomáhať skvalitníť a užívať si ho. Tým pádom to už nepociťujeme ako niečo, čo nás limituje, ale niečo čo ide ruka v ruke s našimi cieľmi.

V jednom momente som sa rozhodol skoncovať s vyprašovačkou a začal som sa viac zaujímať o to, ako to vlastne funguje, ako schudnúť a pritom nehladovať. Ako chudnúť a pritom nejesť len kuracie prsia pripravované na pare so zeleninou, ale taktiež si doriať aj jedlá, ktoré mám rád a nie sú považované za “zdravé” a aj naďalej chudnúť, prípadne si len udržať hmotnosť. Jediné, čo som nehľadal, bolo ďalšie ľahké riešenie, ďalšia skratka ale niečo dlhodobo udržateľné, čo podporí môj tréning, zdravie a dovolí mi zaradiť aj jedlá, ktoré nie sú zrovna “najzdravšie”. Samozrejme rovnováha je klúč.

Riešením pre mňa bolo objavenie Intermittent Fastingu a IIFYM(IF it fits your macros)/ Flexible dieting.
S týmto som dosiahol úžasné výsledky a viem, že je to len začiatok mojej cesty.
Založil som si Youtubový kanál s cieľom podeliť sa o moje skúsenosti, ukážať, aké je to v skutočnosti jednoduché schudnúť a dosiahnuť postavu svojích predstáv. Môj kanál môžeš čeknúť v sekcií videá.
Play
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Slider
Newsletter- Novinky mailom
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Ak chcesš dostávať novinky, články, tipy na chudnutie a naberanie, prihlás sa na odber.
Tvoja emailová adresa nebude použitá na iné učely, ako hore spomenuté. Neznášame Spam.

E-BOOK ZADARMO!!!

Null